Spotkanie Manchester City kontra Wolves zakończone wynikiem 5-1 na stadionie Etihad Stadium dnia 2024-05-04 16:30

W niedzielnym starciu na Etihad Stadium drużyna Manchesteru City podejmowała ekipę Wolves w ramach 36. kolejki Premier League. Mecz zakończył się imponującym zwycięstwem gospodarzy 5-1, po kapitalnej grze podopiecznych Pepa Guardioli.

Mecz Manchester City - Wolves: 5-1

W meczu 36. kolejki Premier League Manchester City podejmowało drużynę Wolves na swoim własnym terenie, na Etihad Stadium. Spotkanie odbyło się 4 maja 2024 roku o godzinie 16:30. Sędzią głównym tego starcia był Craig Pawson z Anglii.

Manchester City, prowadzony przez Pepa Guardiolę, rozpoczął mecz z determinacją, a już w 12. minucie na listę strzelców wpisał się Erling Haaland, zdobywając pierwszego gola. Norweski napastnik powtórzył swój wyczyn w 35. minucie, tym razem asystującemu Rodriemu. Przed przerwą Haaland ponownie trafił do siatki, ustalając wynik na 3-0 dla Gospodarzy.

Po przerwie Wolves nie zamierzało się poddać i w 53. minucie Hwang Hee-Chan zdobył honorowego gola dla Gości. Jednak entuzjazm ekipy z Wolverhampton szybko został stłumiony, gdy zaledwie po minucie Haaland zdobył swojego trzeciego gola w tym meczu, asystując przy bramce Philowi Fodenowi. Na 5-1 podwyższył wynik José Álvarez w 85. minucie, ponownie z udziałem Rodriego.

W trakcie meczu arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn. Mario Lemina (41'), Nélson Semedo (45'), Boubacar Traoré (64') oraz João Gomes (66') z Wolves zostali ukarani kartkami. Czerwonych kartek nie zanotowano.

Wynik 5-1 na korzyść Manchester City potwierdza dominację Gospodarzy w tym spotkaniu. Piłkarze Guardioli prezentowali wysoką skuteczność i skutecznie kontrolowali przebieg gry, co pozwoliło im zdobyć trzy punkty. Kolejne mecze dla obu drużyn zapowiadają się interesująco - dla Manchester City odbędą się starcia z Fulham, Tottenhamem i West Ham, natomiast Wolves zmierzą się z Crystal Palace i Liverpoolem.